Gabinet Masażu

Jak wiele innych praktyk terapeutycznych masaż jest metodą, która ma korzenie w świecie Orientu. Praktykę tę stosowano początkowo jako element rytualny - z czasem jednak wyodrębniła się w znanej współcześnie, leczniczej, ale i relaksacyjnej formie, i to dzięki przeniesieniu na kontynent europejski. W XIX wieku masaż stosowano nawet w szpitalach - obecnie zabieg ma bardzo szerokie zastosowanie przede wszystkim w gabinetach masażu w Szczecinie i innych polskich miastach. Z tego powodu na wizytę w takim przybytku decydują się osoby w bardzo różnym wieku, oraz stanie zdrowia. 

Masaż to zabieg oddziałujący na ciało w sposób holistyczny. Wpływa nie tylko na sferę fizyczną, ale i psychiczną/emocjonalną. Istotne, by masaż był wykonywany przez profesjonalistów z doświadczeniem. Warto poinformować również osoby przeprowadzające zabieg o ewentualnych problemach ze zdrowiem - tych dotyczących układu ruchowego, jak i tych związanych z pracą innych układów organizmu. Priorytetem w przypadku każdego zabiegu leczniczego jest przecież bezpieczeństwo. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, masaż może przynieść szereg korzyści, m.in.:

  • w obrębie układu sercowo - naczyniowego - pobudza krążenie, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione, a toksyny łatwiej usunąć poza organizm;
  • dla skóry - oddziałując pozytywnie na jej jakość (wspomniane usuwanie toksyn, ale też wpływ na podskórną tkankę tłuszczową i jej rozmieszczenie); 
  • w układzie nerwowym - stymulując zakończenia nerwowe - np. w okolicach kręgosłupa; 
  • poprawiając pośrednio funkcjonowanie układu autoimmunologicznego; 

Z dobrodziejstw zabiegu fizjoterapeutycznego warto korzystać nie tylko wtedy, gdy problemy ze zdrowiem są znaczne - takich osób nie brakuje w żadnym z regionów i wyjątku nie stanowi tu Szczecin. Masaż może z powodzeniem stanowić element profilaktyki - np. wówczas, gdy mamy pracę siedzącą bądź przeciwnie - gdy regularnie uprawiamy sport. Wówczas stawy są narażone na większe obciążenia - warto zadbać o zdrowie układu ruchowego poprzez dietę i suplementację - a dodatkowo uzupełnić te działania poprzez cykliczne uczęszczanie na zabieg w gabinecie masażu. 

Doskonałym lekarstwem na stres związany z codziennymi obowiązkami także może być masaż. Szczecin w tej kwestii ma wiele do zaoferowania - to właśnie tutaj znajdują się gabinety, w których można odbyć zarówno sesję klasycznego masażu, jak również relaksującego masażu kamieniami czy wykorzystującego elementy aromaterapii. Już sam masaż ma moc naprawczą w tym sensie, że obniża poziom kortyzolu, a zwiększa - serotoniny i dopaminy. W połączeniu z odpowiednimi olejkami eterycznymi zabieg będzie jeszcze efektywniejszy - uspokajając psychicznie i fizycznie, redukując napięcie mięśniowe, pobudzając prawidłowy przepływ krwi i pracę układu limfatycznego.